Six Sigma Green Belt
Starting dates and places
Description
"Toptraining en -trainer! Alex legt alles helder uit in een goed tempo. Er is voldoende ruimte voor vragen en praktijkvoorbeelden. Inhoudelijk is er een aangename en leerzame combinatie van theorie, praktische oefeningen en eigen input.!"
Zomaar een voorbeeld uit de feedback van deelnemers. Veel van en met elkaar leren. Als eerste in Nederland bieden wij al onze trainingen blended aan. Dit betekent dat je toegang krijgt tot een online leersysteem waarin je kunt oefenen en je je kunt voorbereiden. Waar en wanneer jij dat wilt! Tijdens de klassikale bijeenkomsten is er op deze manier veel tijd voor workshops en discussie over het toepassen van Lean en Six Sigma in de praktijk.
De trainingen van Maruna zijn door het Lean Competency System geaccrediteerd en daarmee internationaal geaccepteerd als officieel gecertificeerde Lean Training. Voor meer informatie over het LCS kijk op www.leancompetency.org
In deze training leren wij je in de belangrijkste methoden en technieken uit de Lean Six Sigma methodiek. Tijdens deze intensieve training word je opgeleid tot Green Belt.
Deze opleiding is ontwikkeld voor iedereen die processen en structuren in zijn afdeling wil verbeteren door toegevoegde waarde voor de klant te leveren en verspilling in de processen te elimineren en door het reduceren van spreiding de processen robuuster te maken.
De Lean Six Sigma training begint op de dag dat je je inschrijft en eindigt op de dag dat wij je een groene belt omknopen. In onze elektronische leeromgeving bereid je je voor op de klassikale bijeenkomsten. Tijdens deze bijeenkomsten wisselen de werkvormen elk…

Frequently asked questions
There are no frequently asked questions yet. If you have any more questions or need help, contact our customer service.
"Toptraining en -trainer! Alex legt alles helder uit in een goed tempo. Er is voldoende ruimte voor vragen en praktijkvoorbeelden. Inhoudelijk is er een aangename en leerzame combinatie van theorie, praktische oefeningen en eigen input.!"
Zomaar een voorbeeld uit de feedback van deelnemers. Veel van en met elkaar leren. Als eerste in Nederland bieden wij al onze trainingen blended aan. Dit betekent dat je toegang krijgt tot een online leersysteem waarin je kunt oefenen en je je kunt voorbereiden. Waar en wanneer jij dat wilt! Tijdens de klassikale bijeenkomsten is er op deze manier veel tijd voor workshops en discussie over het toepassen van Lean en Six Sigma in de praktijk.
De trainingen van Maruna zijn door het Lean Competency System geaccrediteerd en daarmee internationaal geaccepteerd als officieel gecertificeerde Lean Training. Voor meer informatie over het LCS kijk op www.leancompetency.org
In deze training leren wij je in de belangrijkste methoden en technieken uit de Lean Six Sigma methodiek. Tijdens deze intensieve training word je opgeleid tot Green Belt.
Deze opleiding is ontwikkeld voor iedereen die processen en
structuren in zijn afdeling wil verbeteren door toegevoegde waarde
voor de klant te leveren en verspilling in de processen te
elimineren en door het reduceren van spreiding de processen
robuuster te maken.
De Lean Six Sigma training begint op de dag dat je je inschrijft en
eindigt op de dag dat wij je een groene belt omknopen. In onze
elektronische leeromgeving bereid je je voor op de klassikale
bijeenkomsten. Tijdens deze bijeenkomsten wisselen de werkvormen
elkaar af. We maken gebruik van een realistische praktijkcase
“pizzeria Mamma Mia”, waar je de opdracht krijgt om hun
achterblijvende bedrijfsresultaten te gaan verbeteren. Gedurende de
opleiding denk je ook alvast na over je verbeterproject. Tijdens de
uitvoering van je verbeterproject word je op verschillende manieren
ondersteund.
Een van onze Master Black Belts wordt je coach. Hij of zij komt
naar jouw werkplek, je hebt contact via telefoon of MS Teams.
* Toegang tot online leeromgeving
* Veel ruimte voor vragen en discussies tijdens de
bijeenkomsten
* Hoge bijdrage aan je persoonlijke ontwikkeling
* Praktische workshops
* Enthousiaste en deskundige trainers
* Accreditering en certificering Lean Competency System (LCS)
* Traininglocaties door het hele land
De opleiding bestaat uit 4 onderdelen:
1. Lean Management (3 dagen)
2. Six Sigma DMAIC (5 dagen)
3. Theorie-examen (1 dagdeel)
4. Coaching & CertificeringModule 1 Lean Green Belt (3
dagen)
Tijdens de training Lean leer je hoe je processen flexibel en
efficiënt inricht vanuit het perspectief van de klant met behulp
van de Lean-principes.
Dag 1:
Introductie: geschiedenis & achtergrond Lean
Het proces door de ogen van de klant
De verborgen organisatie
De 7 verliezen
Workshop: Lego Lean-simulatie ronde 1
Dag 2:
De 1e pijler van het Lean-huis: Just in Time Flow, Pull, Takttijd,
SMED
Workshop: Lego Lean-simulatie ronde 2 en 3
De 2e pijler van het Lean-huis: JIDOKA Andon, First Time Right,
Poka Yoke
Het fundament voor een stabiel proces: Heijunka, Standaardisatie,
Visueel Management
5S Werkplekorganisatie Workshop
Dag 3:
Hoshin Kanri
Continu verbeteren – de weg naar het ideale proces
Kaizen
Lean in de praktijk
Lean implementatiestappenplan
Bespreking praktijkopdrachten, samenvatting & afsluiting
Module 2 Six Sigma DMAIC (5 dagen)
In deze module van vijf dagen maak je kennis met de Six Sigma
methode en technieken. Wij leren je om deze technieken op de juiste
manier, op de juiste plaats en op het juiste moment toe te passen.
Dat doen we aan de hand van een elke trainingsdag terugkerende
realistische praktijkcase bij pizzeria Mamma Mia waar je in je rol
van Green Belt de opdracht krijgt om hun achterblijvende
bedrijfsresultaten te gaan verbeteren.
Aanvullend is er in de elektronische leeromgeving interessante
informatie opgenomen waarmee je je verder kan verdiepen
in en/ of kan oefenen met de methode. Totale doorlooptijd: circa 6
weken.
Aan bod komen onder andere de volgende onderwerpen:
* The Breakthrough Strategy, Geschiedenis en achtergrond Six
Sigma
* De DMAIC-methodiek en Project Management, Project Charter
* Brainstormtechnieken (KJ)
* Voice of the Customer & CTQ Flowdown, Voice of the
Business
* Process Performance Metrics
* Process Flow Mapping & SIPOC, Value Stream Mapping
* Visualiseren van data m.b.v. Excel of Minitab (Pareto, Bar Chart,
Pie Chart, Dot Plot, Histogram, Box Plot, Time Series Plot, Scatter
Plot)
* Data en de basis van statistiek
* Toetsen: Z-toets, t-toets, Steekproefverdelingen, ANOVA,
Correlatie & Regressie
* Meetsysteem analyse (MSA)
* Visgraatdiagram
* Failure Mode Effect Analysis & Control plan (FMEA)
* Analyseren van meetgegevens (multiple regressie)
* Procesprestatieanalyse, uitvoeren van procescontrole (SPC),
Regelkaarten
* Controleplan en OCAP
Een training is een goed begin, maar uiteindelijk gaat het erom dat de deelnemer de geleerde kennis en vaardigheden ook daadwerkelijk in de praktijk brengt. De mate waarin je dit doet – de transfer – staat bij ons centraal. Daarom bieden we onze trainingen blended aan.
Deze training is ontwikkeld voor iedereen die processen en structuren in zijn afdeling zelfstandig wil verbeteren.
Stay up-to-date on new reviews
Share your review
Do you have experience with this workshop? Submit your review and help other people make the right choice. As a thank you for your effort we will donate $1.- to Stichting Edukans.There are no frequently asked questions yet. If you have any more questions or need help, contact our customer service.